Matičný deň

Lehotskí matičiari si 24. októbra 2015 pripomenuli 5.výročie oživotvorenia svojho miestneho odboru, keď už po tretíkrát v roku 2010 (po rokoch 1968 a 1992) rozbiehali svoju činnosť v Lehote. Pri tejto príležitosti MO MS zorganizoval Matičný deň v Lehote s bohatým športovým, kultúrnym a spoločenským programom. Už v dopoludňajších hodinách viac ako 40 účastníkov vo veku od 8 do 80 rokov súťažilo v stolnotenisovom turnaji, kde v jednotlivých kategóriách zvíťazili L. Zabáková, T. Zabák, J. Látečková, O. Mesárošová a M. Bako.

Kultúrno – spoločenskej časti programu sa zúčastnilo viac ako 140 členov a hostí, medzi ktorými boli aj starosta obce M. Chmelár, riaditeľ ČÚ MS p. M. Fejko, predseda KR MS p. J. Steiner a ďalší. Po slávnostnej znelke MS boli prítomní oboznámení s činnosťou a aktivitami MO MS za uplynulých 5 rokov formou videoprezentácie, po ktorej činnosť MO MS zhodnotili vo svojich príhovoroch aj čestní hostia. Následne boli viacerí členovia ako aj samotný miestny odbor za svoju prácu a výsledky ocenení. Predseda MO MS Lehota Ing. Daniel Pavel obdržal z rúk riaditeľa ČÚ MS jedno z najvyšších matičných vyznamenaní – striebornú cenu Matice slovenskej.

O krásny kultúrny zážitok prítomných sa postarali vo svojich viac ako polhodinových vystúpeniach matičné folklórne súbory Drienka z Veľkého Zálužia a Šuriančanka zo Šurianok, ktoré sa prezentovali hrou na gajdy a píšťaľky ako aj scénkami z ľudového prostredia a spevom krásnych ľudových piesní.

Po slávnostnej večery sa už o dobrú náladu starala hudobná skupina MENFIS, ktorá hrala v ľudovom i modernom tanečnom rytme až do polnoci.