Krst CD – Svadobné ľudové piesne z Lehoty a blízkeho okolia

 

            Súčasťou programu Matičného športovo spoločenského dňa v Lehote bola aj Krst CD – Svadobné ľudové piesne z Lehoty a blízkeho okolia. Tento akt bol vyvrcholením veľkého úsilia členov speváckej skupiny MO MS Lehota, ktorý počas uplynulých 12 mesiacov pravidelne jedenkrát týždenne nacvičovali piesne spievané na ľudových svadbách v prvej polovici 20. storočia. Texty a melódie boli získané od účastníkov prvej ľudovej svadby v Lehote v roku 1970, ale aj od ďalších pamätníkov ako boli Petronela Lukáčová, Magdaléna Pavelová, Michal Chlebec a ďalší. Napriek tomu, že spevácky súbor MO MS nie je profesionálne teleso, podujal sa na neľahkú úlohu – naspievať nacvičené piesne a nahrať ich na CD, predovšetkým v záujme zachovania ich textov a melódie pre súčasné i budúce generácie. Vydanie CD finančne podporili Matica slovenská a Nitrianska komunitná nadácia.

Krst dvoj CD  – Svadobné ľudové piesne z Lehoty a blízkeho okolia, na ktorých je zachytených 44 piesní sa uskutočnil na jednej z najväčších matičných akcií v Lehote v roku 2011.

            MO MS Lehota je presvedčený, že tieto piesne sa budú opäť spievať nie len na svadbách ale i na iných spoločenských udalostiach v obci.