VALNÉ ZHROMAŽDENIE MO MS LEHOTA

Ubehol rok od ostatného volebného Valného zhromaždenia MO MS Lehota a jeho členovia sa zišli 7. februára 2020 v miestnom kultúrnom dome, aby ho zhodnotili.

Po slávnostnej znelke MS predseda MO MS Ing. Daniel Pavel privítal prítomných členov a následne odprezentoval videonahrávku z dielne Matice slovenskej na tému „Obsadzovanie Slovenska československým vojskom v roku 1918“.

V pracovnej časti vo svojej správe zhodnotil činnosť a aktivity MO MS v 2019 a podrobne vyhodnotil plnenie uznesení z ostatného valného zhromaždenia a konštatoval, že všetky boli splnené a že celoročné aktivity MO boli oveľa rozmanitejšie a rozsiahlejšie, ako stanovovali uznesenia VZ. Vyhodnotil tiež hospodárenie MO v hodnotenom období s tým, že sa mu podarilo hospodáriť s prebytkom i napriek zvýšenému objemu aktivít oproti plánu. Po správe kontrolóra MO Ing. Antona Mesároša, boli predložené návrhy programu činnosti a rozpočtu MO na rok 2020.

Za aktívny prístup pri plnení úloh MO MS obdržalo 10 jeho členov „Ďakovný list MO MS Lehota“ a predseda Ing. Daniel Pavel obdržal „Ďakovný list starostu obce Lehota“ za rozvoj kultúry a zachovávanie ľudových tradícií v obci.

Po diskusii zameranej na možnosti získania 2% z daní na činnosť MO, ako aj na pripomenutie nežiadúceho zapojenia Matice slovenskej stranou „Za ľudí“ do predvolebného boja, bolo schválené uznesenie, ktorým sa bude riadiť činnosť skoro 190 členného MO MS Lehota v roku 2020.

Rokovanie VZ bolo ukončené spoločným zaspievaním hymny MS „Kto za pravdu horí“ a v spoločenskej časti si 120 prítomných členov, po malom občerstvení, spontánne zaspievalo na ľudovú nôtu pri hudobnom sprievode matičnej hudobnej skupiny „Lehotská 4-ka“.