Spevácky súbor v Štúrove

 

Na pozvanie MO MS Štúrovo sa spevácky súbor MO MS Lehota zúčastnil dňa 6.5.2015 spomienkových osláv 70. výročia oslobodenia a ukončenia 2. svetovej vojny v Štúrove a v neďalekom Kameníne. Tu sa odohrala najväčšia tanková bitka medzi vojskami Nemecka a Červenej armády na území Slovenska počas oslobodzovania Československa.

     Tridsaťdva členná časť matičného súboru vystúpila v lehotských ľudových krojoch na cintoríne sovietskych vojakov v Štúrove i pri pamätníku v Kameníne, kde v rámci kultúrneho programu zaspievali, okrem niekoľkých tématicky ladených piesní, aj hymnu SR a pieseň „ Kto za pravdu horí“. Všetci účastníci i oficiálni hostia, medzi nimi i zástupca veľvyslanectva RF na Slovensku, vysoko ocenili spevácke kvality lehotských matičiarov a osobitne im učarovali krásne lehotské ľudové kroje.

     Účastníci zájazdu sa zúčastnili aj na neformálnej recepcii v prírodnom prostredí neďaleko Kamenína, kde tiež svojim spevom strhli aj ostatných prítomných a postarali sa o veľmi dobrú náladu a atmosféru.

     Organizátori vyslovili veľkú spokojnosť s účasťou lehotských matičiarov na oslavách a zároveň im predložili ponuku na účasť aj na budúci rok.